اخبار تکمیلی آزمون استخدامی آموزش وپرورش تا پایان فروردین سال 1397
کانال تلگرام

با عضویت در کانال تلگرام سایت، جدید ترین مطالب سایت را در تلگرام خود مشاهده کنید

اخبار تکمیلی آزمون استخدامی آموزش وپرورش تا پایان فروردین سال ۱۳۹۷

۱۸ فروردین ۱۳۹۷
1,435 بازدید
بدون نظر

اخبار تکمیلی آزمون استخدامی آموزش وپرورش تا پایان فروردین سال ۱۳۹۷

به گرازش یک گیلانی رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش ازانتشار دفترچه ثبت‌نام در آزمون استخدامی آموزش وپرورش تا پایان فروردین خبرداد.

اخبار تکمیلی آزمون استخدامی آموزش وپرورش تا پایان فروردین سال 1397

به گزارش سایت یک گیلانی از  مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، اسفندیار چهاربند با اشاره جذب ۱۷ هزار و ۳۰۰ نیرو در آموزش و پرورش از طریق آزمون،اظهارکرد: دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده توزیع می باشد اما به دلیل هماهنگی هایی که باید بادستگاه‌های دیگر و سازمان امور اداری و استخدامی صورت گیرد، تا پایان فروردین این دفترچه منتشر شود.

وی ادامه داد:‌ آزمون‌های استخدامی خاص یک دستگاه نیست، بلکه متقاضیان سایر دستگاه‌ها نیز در بخش عمومی این آزمون شرکت می‌کنند؛ ضمن اینکه بین ۱۵ تا ۲۰ روز مهلت برای ثبت‌نام متقاضیان داده می‌شود و بعد از انجام آزمون، دو برابر ظرفیت مورد نظر اعلام شده و پس از آن مراحل دیگر این آزمون استخدامی انجام می‌شود.

چهاربند با اشاره به رشته‌های مورد نظر آموزش و پرورش برای جذب نیرو، افزود: آموزش و پرورش برای آموزگاری، دبیری، هنرآموز، استادکار و مربی دانش‌آموزان استثنایی جذب نیرو دارد.

وی تصریح کرد: در دوره متوسطه متناسب با ۲۵ رشته تحصیلی نیرو جذب می‌شود،ودر دوره ابتدایی نیز به همین صورت است و در نهایت ۶۳ رشته تحصیلی مشمول این آزمون استخدامی می‌شوند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جزئیات شرایط جذب نیرو در آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری و شرایط سنی و عمومی افراد، جذب نیروصورت می‌گیرد؛ضمن اینکه شرط سنی برای داوطلبان با مدرک دکتری ۴۵ سال، کارشناسی ارشد ۴۰ سال و کارشناسی ۳۰ سال بوده و برای دارندگان مدرک کاردانی رشته استادکاری نیز شرط سنی ۲۵ سال است.

وی اضافه کرد: در کنار این شرایط، شرایط اختصاصی وجود دارد که متناسب با هررشته لحاظ می شود و شامل مصاحبه‌ها و معاینات پزشکی است که در نهایت گزینش انجام می‌شود.

چهاربند ادامه داد: در آزمون استخدامی امسال حدود ۱۷ هزار و ۳۰۰ نفر جذب می‌شوند که ۲۳۰۰ مجوز استخدامی از دوره قبل باقی مانده و ۱۵ هزار مجوز استخدامی نیز مربوط به این دوره است.

وی با اشاره به بومی‌پذیری به عنوان یک اصل، اذعان کرد: به تناسب شرایط هر استان دامنه‌پذیرش تعیین شده است و درهر دامنه پذیرشی چند شهرستان و منطقه وجود دارد و فرد باید شغلی را انتخاب کند که در همان دامنه پذیرش است؛ضمن اینکه فرد باید یک محل خدمت را در یک شهرستان و منطقه انتخاب کند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در استان‌ها پذیرش به صورت بومی و غیربومی تقسیم‌بندی می‌شود، گفت: در استان‌های کم برخوردار از جمله استان های کردستان و آذربایجان غربی ضریب نمره آزمون یک چهارم تعیین شده؛ ضمن اینکه استان‌های برخوردار دو گروه هستند؛ به این شکل که یا در دامنه پذیرش استان قرار دارند که با ضریب یک دوم است و اگر خارج از استان باشند، ضریب یک است.

وی افزود: داوطلبان باید در زمان ثبت‌نام شرایط لازم را داشته باشند؛ ضمن اینکه نتایج ۱۰ روز پس از برگزاری آزمون اعلام می‌شود.

چهاربند با اشاره به جزئیات سهمیه گروه‌های مختلف در آزمون استخدامی آموزش و پرورش متذکر شد: ۲۵ درصد جذب نیرو مربوط به ایثارگران، ۵ درصد مربوط به رزمندگان با ۶ ماه سابقه حضور در مناطق عملیاتی و ۳ درصد نیز سهمیه مربوط به معلولان است.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جزئیات مواد امتحانی آزمون استخدامی، یادآور شد: آزمون عمومی شامل دروس ادبیات، معارف، زبان انگلیسی، دانش‌اجتماعی، ریاضی و آمار مقدماتی و آزمون هوش است.

وی تصریح کرد: پس از آزمون عمومی یک آزمون تخصصی برگزار می‌شود و بر اساس آن، در نهایت دو برابر ظرفیت افراد معرفی می‌شوند و از این مرحله به بعد هر دستگاهی بر اساس شرایط خاص خود، مصاحبه تخصصی داشته و معاینات پزشکی بر اساس نوع مشاغل درخواستی انجام می‌شود.

چهاربند در خصوص «کمبود نیرو در وزارت آموزش و پرورش» خاطرنشان کرد: جبران کمبود نیرو فقط از طریق استخدام انجام نمی‌شود، بلکه از حق‌التدریس شاغل استفاده می‌شود و بعد از جذب از طریق آزمون نیز از روش خرید خدمات و حق‌التدریس نیز این کار انجام می‌شود.

مراحل شرکت در آزمون و جذب نهایی

۱ – ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش از طریق سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد. بر اساس اخبار منتشره، احتمالاً زمان ثبت نام در آزمون هفته سوم یا چهارم فروردین خواهد بود.

با انواع آزمون استخدامی آشنا شوید

۲ – شرکت در آزمون استخدامی

زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش، نیمه اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ اعلام شده است. این آزمون، شامل دو دسته سوالات عمومی و تخصصی (متناسب با رشته انتخابی) خواهد بود.

نوع سوالات آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور
مواد عمومی آزمون استخدامی آموزش و پرورش

۱ – فناوری اطلاعات (مهارت های هفتگانه ICDL)

۲ – ریاضی و آمار مقدماتی

۳ – زبان و ادبیات فارسی

۴ – معارف اسلامی

۵ – زبان انگلیسی عمومی

۶ – اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی

۷ – هوش و توانمندی های عمومی

جهت کسب اطلاعات بیشتر، به خبر مواد عمومی آزمون آموزش و پرورش اعلام شد مراجعه نمایید.

۳ – اعلام نتایج چند برابر ظرفیت و مصاحبه

طی اخبار اعلام شده، تا آخر خردادماه ۱۳۹۷ اسامی پذیرفته شدگان مرحله آزمون کتبی منتشر خواهد شد. در این مرحله، افراد جهت مصاحبه به واحدها معرفی خواهند شد.

۴ – گزینش آموزش و پرورش

داوطلبان پس از کسب نمره قبولی در آزمون و طی مصاحبه، به دبیرخانه هیات مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش معرفی می شوند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات پیرامون فرایند گزینش، با شماره های ۸۲۲۸۳۱۵۵ الی ۷ تماس حاصل نمایید.

شایان ذکر است در این مرحله، ۱۷۳۶۸ نفر پذیرفته نهایی خواهند شد.

۵ – مراحل نهایی جذب

تأییدشدگان نهایی مکلفند به‌منظور انجام آزمایش های پاراکلینیکی بدو استخدام، سپردن تعهد خدمت محضری، گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی و نحوه جذب و به کارگیری به شرح ذیل برای سه مرحله اقدام نمایند:
مرحله اول : انجام آزمایشات پاراکلینیکی و تکمیل پرونده استخدامی

پذیرفته شدگان نهایی پس از طی مراحل مصاحبه تخصصی، معاینات پزشکی و بررسی صلاحیت‌ های عمومی از میان معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت، انتخاب و به دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی جهت گذراندن دوره مهارت آموزی معرفی خواهند شد.

مرحله دوم : دوره یکساله مهارت آموزی

بازه‌ زمانی آموزش: حدود ۶۵۰ تا ۸۵۰ ساعت
ساعت کار آموزی: هشت ساعت در هفته در طول یک سال تحصیلی
جمع ساعت کارآموزی: حدود ۲۵۰ ساعت

 

مرحله سوم : نحوه جذب و بکارگیری

 

 

 

 

 

 

ایتاویلا

رابلاین

برچسب ها

دیدن مطالب مشابه زیر به شما پیشنهاد میشود

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم، سوالی دارید؟ بپرسید

آدرس ایمیل

contact@1gilani.ir

تلفن تماس

تلفن تماس در متن آگهی میباشد. لطفا بفرمایید از سایت یک گیلانی تماس گرفته ام.